Майстрині з Івано-Франківська привезли до Вінниці унікальну виставку

Виставка майстрів ліжникарства села Яворів Косівського району  Івано-Франківської області «Гуцульська гражда» проходить у Вінницькому обласному центрі народної творчості. Експозиція робіт народних майстринь проходить в рамках проекту «Обмінні виставки між областями України». Проходитиме виставка у центрі народної творчості до 6 липня.

За словами старшого наукового співробітника Центру народного мистецтва «Гуцульська гражда» Василини Романчич ствоення ліжника доволі трудомісткий процес.

– Село Яворів – це серце ліжнакарства, – розповіла майстриня. – Насправді важко сказати коли зародилась традиція їх виготовлення. Перші ліжники були метр завширшки. Процес його виробництва розпочинається зі стрижки вівець. На території нашого села є лише  два вівчарні господарства, проте ми закуповуємо вовну в Чернівецькій та Закарпатських областях. Для виробництва необхідно багато працювати. Сьогодні нам на допомогу приходять сучасні технології.

Майстриня зауважила, що ліжник – це ткане вовняне покривало з двосторонньою ворсовою поверхнею. В давнину вони були переважно саморідні, тобто природніх кольорів. Згодом народні умільці почали фарбувати пряжу та розробляти різноманітні композиції.

У Вінницькій «Світлиці» представлені роботи Ганни Копильчук – лауреата обласної премії в галузі народного мистецтва імені Я. Лукавецького, Василини Романчич, Марії Рибчук, Василини Копельчук, Наталії Кіщук, Марії Шатрук, Руслани Гончарук та Ганни Грималюк.Нагадаємо, у рамках проекту «Обмінні виставки між областями України» у центрі народної творчості проходили виставки народного мистецтва майстрів з Львівської, Чернівецької, Тернопільської областей та Криму.

Джерело: ilikenews

НОВИНИ РАЙОНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бориславського району

новини Бродівського району

новини Буського району

новини Бородянського району

новини Дрогобицького району

новини Жидачівського району

новини Жовківського району

новини Золочівського району

новини Кам'янка-Бузького району

новини Миколаївського району

новини Мостиського району

новини Моршина

новини Новороздільського району

новини Перемишлянського району

новини Пустомитівського району

новини Радехівського району

новини Самбірського району

новини Сколівського району

новини Сокальського району

новини Старосамбірського району

новини Стрийського району

новини Трускавця

новини Турківського району

новини Червоноградського району

новини Яворівського району